Zdejmowanie hybryd. Jak to zrobić? Poznaj najlepsze sposoby!
Manicure hybrydowy stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to trwała, szybka i bardzo skuteczna metoda malowania paznokci. Efekt bowiem utrzymuje się zazwyczaj około 3 tygodni. Często możemy się jednak spotkać z nieprawdziwą opinią, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Jest to często powielany mit. Same hybrydy nie wpływają negatywnie na płytkę Twoich paznokci, jednak często dochodzi do jej uszkodzenia na skutek niewłaściwego zabezpieczenia paznokci przed nałożeniem hybryd i nieumiejętnego zdejmowania lakieru. Dlatego tak ważne jest poznanie właściwych metod pielęgnacji paznokci. Jak zatem poprawnie zdejmować hybrydy?
Profesjonalnie, ale czy na pewno?
Jedną z najczęściej stosowanych w salonach kosmetycznych metod pozbywania się lakieru, jest zdejmowanie hybryd frezarką. To bardzo skuteczna i szybka metoda. Niestety, jeśli nie wiemy,jak zdejmować hybrydy umiejętnie, możemy w ten sposób doprowadzić do wielu szkód. Użycie frezarki wymaga niemałej wprawy. Jeden fałszywy ruch może spowodować poważne zarysowania, a nawet pęknięcia w płytce paznokci. Dlatego ta metoda jest polecana wyłącznie osobomposiadającym pewną rękę i duże doświadczenie w zdejmowaniu hybryd.
Zdejmowanie hybryd acetonem
To najpowszechniej znana domowa metoda zdejmowania hybryd. Aceton jest obecny w kosmetyce od wielu lat. W pewnym okresie był uważany za szkodliwy dla płytki paznokci. Rzeczywiście jego nieumiejętne stosowanie może ją wysuszać, co z kolei prowadzi do zwiększenia kruchości i nadmiernego łamania się paznokci. Dlatego przed przystąpieniem do zdejmowania hybryd acetonem należy zapoznać się z kilkoma zasadami. Przede wszystkim podczas zdejmowania hybryd acetonem nie moczymy całych palców w wypełnionej nim miseczce. To jeden z najważniejszych błędów, który często jest przez Was popełniany. Dużo lepszą metodą jest namoczenie w acetonie płatka kosmetycznego i dokładne przyłożenie go do paznokcia. Następnie każdy palec należy owinąć folią aluminiową i pozostawić na około10minut. Po tym czasie lakier hybrydowy powinien sam odchodzić od płytki paznokcia. W razie potrzeby można wydłużyć o kilka minut czas trzymania paznokci w sreberkach, a pozostałości usunąć kopytkiem. W ten sam sposób można też zdjąć hybrydy bez użycia acetonu, zastępując go specjalnym removerem. To profesjonalny kosmetyk, który jest bezpieczny dla naturalnej płytki paznokcia.
Wsparcie płynące z lampy UV
Jeśli lakier, który planujemy zdjąć z paznokci, nie chce odchodzić, możemy wspomóc się lampą UVlub LED. Wykonujemy dokładnie taki sam proces, jak opisano powyżej. Namaczamy płatki kosmetyczne w acetonie, przykładamy każdy z nich do paznokci i owijamy folią aluminiową. Następnie wkładamy dłoń na chwilę do lampy UVlub LED. Zdejmowanie hybryd w lampie UV i LED jest nieco szybsze i skraca czas oczekiwania na efekt. Istnieje również sposób zdejmowania hybryd bez folii. Zamiast niej możesz użyć specjalnych,przeznaczonych do tego celu,wielorazowych klipsów. Ta metoda nie tylko ogranicza ilość generowanych odpadów, ale również zwiększa skuteczność zmywania hybryd z paznokci. Dzięki klipom płatek kosmetyczny dokładnie przylega do paznokcia i efekt działania zmywacza jest bardziej widoczny. Co ważne klipsy, w odróżnieniu od folii aluminiowej, mogą być używane wielokrotnie.
Kosmetyki dostosowane do zdejmowania hybryd
Jeśli chcesz zdjąć hybrydy z paznokci, nie martwiąc się o ewentualne wysuszenie czy uszkodzenie płytki, pamiętaj, by w tym celu używać profesjonalnych kosmetyków, przeznaczonych do zdejmowania hybryd. Zwykły zmywacz kupiony za kilka złotych w kiosku może poważnie uszkodzić płytkę, a pozorna oszczędność doprowadzić do znacznych wydatków. Przywrócenie dobrej kondycji paznokci jest długotrwałe i wymaga stosowania wielu preparatów. Dlatego lepiej jest kupić dobry zmywacz stworzony do zdejmowania hybryd. Jest to tak samo ważne, jak usuwanie resztek lakieru przy pomocy delikatnych, drewnianych patyczków. Można do tego celu użyć również radełka lub kopytka do skórek. Istotne jest jednak, by zdejmowanie hybryd było robione z należytym wyczuciem. Jeśli po zdjęciu lakieru z paznokci wciąż widoczne są ślady, można je usunąć przy pomocy bloczka polerskiego. Tu również dużą rolę odgrywa delikatność. Po zakończeniu zdejmowania hybryd należy nawilżyć paznokcie oliwką. W ten sposób nadamy im blask i zapobiegniemy wysuszaniu.