Primer kwasowy czy bezkwasowy – który wybrać?

,

Primer do paznokci to produkt, którego zadaniem jest poprawienie przyczepności lakieru do paznokcia. Do jego zadań należą dehydratyzacja, odtłuszczenie oraz zakwaszanie pH płytki, w celu zwiększenia przyczepności bazy i poprawienia trwałości stylizacji. Na rynku znajdziesz obecnie dwa rodzaje primerów – kwasowy i bezkwasowy. Zastanawiasz się, który będzie lepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od Twoich potrzeb. Każda płytka paznokcia jest inna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zatem zanim przystąpisz do zakupu, warto poświęcić chwilę, aby zastanowić się nad tym, który produkt lepiej sprosta Twoim wymaganiom. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek – pomogą Ci one odpowiednio dobrać primery dla siebie. Dobrze dobrany zagwarantuje trwałość stylizacji paznokcia.

Primer kwasowy – podstawowe informacje

Primer kwasowy jest produktem do zadań specjalnych. Składa się on ze stężonego kwasu metakrylowego, którego zadaniem jest silnie odwodnić płytkę paznokcia. W przeciwieństwie do primera bezkwasowego charakteryzuje się bardzo intensywną, specyficzną wonią. Preparat ten odparowuje całkowicie już po minucie, pozostawiając płytkę paznokcia suchą.

Działanie

Jego działanie ma charakter mechaniczny, ponieważ oprócz odwodnienia płytki, wytrawia ją, tworząc mikrozagłębienia. Zwiększają one przyczepność masy (lakieru, żelu) do paznokcia.

U kogo sprawdzi się primer kwasowy?

Zacznijmy od tego, że nie rekomenduje się primera kwasowego alergikom i osobom wrażliwym ze względu na drażniącą woń. Jeżeli natomiast Twoja płytka jest tłusta, mocno zawilgocona (przez nadpotliwość), bądź występują u Ciebie zmiany hormonalne (które obniżają trwałość stylizacji paznokcia), wówczas ten preparat będzie dla Ciebie idealny. Przy wspomnianych cechach płytki bezkwasowy mógłby nie przynieść pożądanych efektów.

Primer bezkwasowy – podstawowe informacje

Primer bezkwasowy jest produktem uniwersalnym, łagodnym i bezwonnym. Sprawdzi się on u większości kobiet, nawet na najbardziej wrażliwych paznokciach. Preparat ten, pomimo mylącej nazwy, zawiera kwas metakrylowy, jednak jego stężenie jest znacznie niższe niż w przypadku primera kwasowego.

Działanie

Zawarty w składzie kwas głównie zakwasza pH płytki paznokcia, nie wytrawiając jej jednak – w przeciwieństwie do primera kwasowego. Jest to działanie wystarczające, by zapewnić odpowiednią przyczepność materiału. Ponadto zostawia on na paznokciu charakterystyczną lepką warstwę, działając niczym taśma dwustronna.

U kogo sprawdzi się primer bezkwasowy?U kogo sprawdzi się primer bezkwasowy?

Sprawdzi się on świetnie u większości kobiet, nadając paznokciom idealną przyczepność, która zapewni efektywną stylizację. Jest on łagodny i uniwersalny. Nawet jeżeli po użyciu wielu produktów zauważasz u siebie podrażnienia, powinien okazać się bezpieczny dla Twoich paznokci. Jeżeli nie wiesz, który będzie dla Ciebie lepszy – primer kwasowy czy bezkwasowy – ten drugi z pewnością będzie bezpieczniejszym wyborem.

Primer kwasowy czy bezkwasowy – który lepszy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na niektórych paznokciach lepiej sprawdzi się primer bezkwasowy a kwasowy na innych. Kluczem do sukcesu jest dokładne przyjrzenie się swojej płytce paznokcia, aby dobrać odpowiedni produkt adekwatnie do swoich potrzeb. Podsumowując to, o czym wyżej wspomnieliśmy – jak dokonać wyboru? Wybrać primer kwasowy czy bezkwasowy?

Jeżeli Twoja płytka jest bezproblemowa (nie jest tłusta czy nadmiernie nawodniona) lub wymaga kosmetyków o łagodnym działaniu ze względu na wysoką wrażliwość, śmiało sięgnij po uniwersalny primer bezkwasowy. Znajdziesz go na naszej stronie: Primer bezkwasowy Pro Bond GELISH. Natomiast jeśli obserwujesz nadmierne zawilgocenie płytki bądź widzisz na niej tłusty film, a zależy Ci na intensywnym działaniu, skuteczniejszym wyborem będzie primer kwasowy, który poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi paznokciami. Doskonały produkt znajdziesz w naszym sklepie: Primer kwasowy RaNails.