Frezy – czyli czym frezować, by uzyskać upragniony efekt? Frezy diamentowe.

Kiedy idziemy z najlepszą przyjaciółką na kawę, znamy zazwyczaj jej preferencje, wiemy czy zamówi latte macchiato, czy espresso doppio. Czy możemy jednak to samo powiedzieć o najlepszej przyjaciółce w świecie manicure, czyli frezarce? Świat frezów jest równie długi i szeroki co fascynujący, toteż skupimy się na frezach diamentowych.

Frezy dzielmy na podstawie:

Gradacji, która oznaczona jest kolorem:

  • żółty – bardzo drobny
  • czerwony – drobny
  • niebieski – średni
  • zielony – gruby
  • czarny – bardzo gruby
  • różowy – najgrubszy

Kształtu, w który zostały uformowane:

kulka – do odcisków, obrabiania skórek paznokci dłoni i stóp 

szpic, stożek. wrzeciono –  do zgrubień okołopaznokciowych, zarówno na dłoniach jak i stopach

walec –  do zrogowaciałych paznokci oraz zgrubień wału okołopaznokciowego

walec zaokrąglony – zaokrąglona końcówka ułatwi pracę przy wale paznokciowym, nie naruszając jego struktury

Lakiery hybrydowe – dlaczego warto je wybrać? Słowem o tym czym są, jakie mają zalety i o tym, dlaczego świat manicure hybrydowego nie kończy się na popularnej marce Semilac

 

Lakier hybrydowy, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem dwóch rzeczy – znanego każdej kobiecie lakieru do paznokci, oraz bardziej elastycznego żelu. Wspomniane połączenie można nazwać poszukiwanym przez stylistki złotym środkiem. Udowadnia to bezprecedensowa popularność tej metody, od momentu, gdy szturmem wdarła się na rynek stylizacji paznokci. Możemy pożegnać znane nam odpryski lakieru, możemy zapomnieć o koszmarze mozolnego ściągania z paznokci żelu za pomocą pilnika, frezarki lub piły tarczowej. Poprawnie wykonany manicure hybrydowy z użyciem profesjonalnych lakierów, marek takich jak: Gelish, Inspire, GelMe, Elegance może poszczycić się piękną prezencją na płytce paznokcia przez okres nawet trzech tygodni, do ostatniej chwili wyglądając świeżo (efekt „mokrych paznokci”). Kolejną zaletę dostrzeżemy po upływie wspomnianych trzech tygodni: pilnik może pozostać nieużywany, gdyż usunięcie produktu z paznokci jest bardzo łatwe, wystarczy zmywacz na bazie acetonu.

   Teraz, gdy wiemy dokładnie, czym jest „hybryda”, musimy znaleźć sklep, oferujący produkt dobry dla nas. Powszechnym błędem jest nieświadomość mnogości firm oferujących doskonałe produkty do manicure hybrydowego. Prym wiedzie marka Semilac, której nazwa bywa wręcz uznawana za synonim lakierów hybrydowych. Nie warto wpadać w tę pułapkę leksykalną, ponieważ może się okazać, że produkt najpopularniejszy nie jest tym właściwym dla nas. Parafrazą powiedzenia „co kraj to obyczaj” mogłoby zdecydowanie być „co płytka paznokcia, to inny lakier”. Przekonało nas o tym niemalże dwadzieścia pięć lat doświadczenia rynkowego, w związku z tym oferujemy produkty, używane przez nas na szkoleniach i które sprzedajemy najlepszym specjalistom stylizacji paznokci.