Najlepsza frezarka do paznokci – jaką frezarkę wybrać do użytku proesjonalnego?

jaka frezarke wybrac

Profesjonalna frezarka do paznokci to niezbędny element wyposażenia w każdym salonie kosmetycznym, w którym wykonywane są usługi manicure i pedicure. Jeśli jesteś w trakcie kompletowania sprzętu do swojego salonu, prędzej czy później staniesz przed wyborem frezarki. Warto staranie przemyśleć tę decyzję, ponieważ od jakości urządzenia używanego w Twoim salonie w dużej mierze będzie zależała jakość usług, a co za tym idzie – zadowolenie Twoich klientek. Czujesz się nieco zagubiona ze względu na dużą liczbę modeli do wyboru? Przychodzimy z pomocą! W tym artykule podpowiadamy, jaka jest najlepsza frezarka do paznokci.

Profesjonalna frezarka do paznokci – jak działa?

Zanim zdecydujesz, jaką frezarkę do paznokci wybrać, powinnaś dobrze poznać działanie tego urządzenia. Czym tak właściwie jest frezarka kosmetyczna? Można śmiało powiedzieć, że to nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie, które zastępuje kilka innych narzędzi. Znacznie ułatwia i usprawnia pracę stylistki paznokci. Frezarka jest wyposażona w cienkie wiertła o różnych wielkościach i kształtach, które są zwane frezami. Dzięki nim bez trudu dotrzesz nawet do trudno dostępnych miejsc i nadasz paznokciom pożądany wygląd. Co dokładnie umożliwia profesjonalna frezarka? Oto kilka jej funkcji:

  • usuwanie nachodzących na płytkę skórek,
  • polerowanie płytki,
  • nadawanie paznokciom określonego kształtu, szerokości i długości.

Najlepsze frezarki do paznokci pozwalają pracować nawet na bardzo grubych i twardych paznokciach. Biorąc pod uwagę wielofunkcyjność i efektywność tego urządzenia, nie trudno domyślić się, dlaczego stylistki tak chętnie z niego korzystają. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza profesjonalna frezarka do paznokci, opinie doświadczonych stylistek mogą okazać się cenną wskazówką.

Frezarka do paznokci – jaką wybrać? Zwróć uwagę na moc!

Jest szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru frezarki kosmetycznej. Warto pamiętać, że urządzenie do użytku profesjonalnego musi mieć nieco lepsze parametry niż te, które stosuje się w warunkach domowych. Najważniejszą kwestią, którą trzeba uwzględnić, jest moc danego sprzętu. To od tego zależy bowiem, czy frezarka będzie dobrze pełniła swoją funkcję. O ile w domu wystarczy Ci frezarka o mocy 10 Wat, o tyle w salonie kosmetycznym taka moc może okazać się za mała. Za najlepsze frezarki do paznokci uznaje się te, które mają moc co najmniej 30 Wat. W naszym sklepie znajdziesz frezarki, które wyróżniają się doskonałymi parametrami. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w naprawdę solidny sprzęt, polecamy między innymi frezarkę SPRINT 48 o mocy 40 Wat oraz Marathon 3 Champion H200 o mocy aż 45 Wat. Urządzenie o takich parametrach pozwoli Ci na wiele godzin niezawodnej pracy.

Liczba obrotów a jakość pracy frezarki do paznokci

Aby ustalić, jaką frezarkę do paznokci wybrać, musisz wziąć pod uwagę nie tylko moc urządzenia, ale także ilość obrotów, które wykonuje na minutę. Ważne jest również to, by istniała możliwość płynnej zmiany liczby obrotów. Ogólna zasada mówi, że przy dużym frezie należy pracować na niskich obrotach, a przy małym – na wysokich. Profesjonalna frezarka do paznokci powinna wykonywać od 20 000 do 30 000 obrotów na minutę. Taki sprzęt pozwoli Ci znacznie skrócić czas poświęcany na przygotowywanie paznokci do stylizacji. Oprócz tego, frezarka z możliwością pracy na wysokich obrotach daje Ci możliwość bardziej komfortowej pracy. Bez wkładania siły fizycznej pięknie opracujesz paznokcie swoich klientek. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze frezarki do paznokci, których liczba obrotów na minutę wynosi nie mniej niż 20 000. Polecamy na przykład frezarkę  Gelish Go File Hybrid Electric File oraz JD500, która umożliwia płynną i bezproblemową regulację obrotów w zakresie od 0 do 30 000 na minutę.

Każda właścicielka salonu kosmetycznego w którymś momencie zadaje sobie pytanie, jaką frezarkę do paznokci wybrać. Podczas dokonywania wyboru należy przede wszystkim uwzględnić moc i liczbę obrotów urządzenia. Te parametry w dużej mierze decydują o tym, czy frezarka umożliwi komfortową i efektywną pracę. Przy zakupie profesjonalnej frezarki do paznokci opinie innych użytkowniczek również są cenną wskazówką.