Manicure tytanowy – jak wygląda i jak się go wykonuje?

,

Manicure tytanowy – co to jest?

Manicure tytanowy to metoda zdobienia paznokci. Jest szybka i prosta, a stylizację można z powodzeniem wykonać w domu. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest także wzmocnienie płytki. Cechą charakterystyczną manicure tytanowego jest to, że wykonuje się go bez użycia lampy UV. Na paznokcie nakłada się specjalny puder, który powoduje powstanie koloru. Proszek ten jest bardzo łatwy w użyciu, przez co manicure tytanowy wciąż zyskuje na popularności. Jest on idealny także dla posiadaczek paznokci cienkich i łamliwych, ponieważ doskonale je wzmocni. Może być stosowany także w celu wydłużenia naturalnej płytki.

Manicure tytanowy – jak wygląda?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta – manicure tytanowy wygląda podobnie jak manicure hybrydowy. Jest jednak trwalszy niż ten drugi, bowiem efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do pięciu tygodni. Stosowane pudry są bezzapachowe i utwardzają się pod wpływem powietrza. Co warte podkreślenia, pudry do tytanu zawierają wapń i witaminy wzmacniające paznokcie. Zabieg jest zatem w pełni bezpieczny, ponieważ nie niszczy paznokcia. Stosowane preparaty nie są silnie chemiczne, przez co mogą je stosować także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jedyną wadą manicure tytanowego jest konieczność dokładnego zadbania o kondycję skórek wokół paznokci przed nałożeniem proszku, gdyż pyłek wykorzystywany do koloryzacji paznokcia może osadzić się na zadartych skórkach.

Manicure tytanowy – jak zrobić?

Jak zrobić manicure tytanowy? Oto kilka wskazówek do samodzielnego wykonania stylizacji w domu.

Manicure tytanowy krok po kroku

Krok 1. Zakup zestawu niezbędnego do wykonania manicure, w skład którego wchodzi cleaner, baza, puder, aktywator (wysuszacz) oraz top (nabłyszczacz).

Krok 2. Dezynfekcja dłoni.

Krok 3. Przygotowanie płytki paznokcia – zmatowienie, nadanie jej odpowiedniego kształtu, odsunięcie skórek.

Krok 4. Nałożenie cienkiej warstwy bazy. Należy uważać, aby paznokieć został pokryty produktem w całości, gdyż pyłek przyczepia się jedynie do miejsca wcześniej pokrytego bazą.

Krok 5. Włożenie paznokcia do pojemniczka z kolorowym pudrem. W tym momencie do paznokcia przyklei się pyłek. Po jego wyschnięciu czynność należy powtórzyć, a nadmiar pyłku strząsnąć, do czego można użyć palca lub specjalnego pędzelka.

Krok 6. Nałożenie aktywatora i topu, co pozwala utwardzić i wysuszyć paznokcie.

Krok 7. Posmarowanie paznokci oliwką.

W celu usunięcia manicure tytanowego można wykorzystać frezarkę, pilnik lub aceton (w tym także rozcieńczony. Pierwsza z metod jest z całą pewnością najszybsza, jednak konieczny jest wcześniejszy zakup frezarki, natomiast piłowanie płytki za pomocą pilnika – najdłuższa. Z tego względu często wybiera się opcję zmywania paznokci za pomocą acetonu. W tym celu należy przyłożyć do paznokci waciki nasączone płynem, zawinąć je w folię, pozostawić na 15 minut, a następnie ściągnąć lakier.

Jak widać, manicure tytanowy jest dość łatwy w wykonaniu. Stylizacja w salonie kosmetycznym kosztuje co najmniej 100 złotych, przy czym najniższą cenę należy zapłacić za pomalowanie paznokci w jednym kolorze. W związku z powyższym opłacalnym rozwiązaniem wydaje się być zakup zestawu do samodzielnego wykonania manicure. Cena takiego kompletu waha się od 100 do 300 złotych, jednak należy pamiętać, że zestaw wystarczy nam na wiele zabiegów, zatem i tak jest to opcja korzystniejsza. Wybierając zestaw, warto zdecydować się na kosmetyki dobrej jakości, ponieważ to właśnie one warunkują trwałość stylizacji paznokci, wpływają zarówno na końcowy efekt, jak i na bezpieczeństwo oraz kondycję płytki. Z tego względu polecamy nasz sklep internetowy, w którym posiadamy nie tylko profesjonalne produkty o najwyższej jakości, ale także szeroki asortyment, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Nasza hurtownia jest doskonale zaopatrzona. W swojej ofercie posiadamy niezbędne akcesoria do każdego rodzaju manicure. Dbamy nie tylko o jakość produktów, ale także o bezpieczeństwo zawieranych transakcji.