Manicure hybrydowy krok po kroku!

Nie od dzisiaj wiadomo, że piękne dłonie i zadbane paznokcie są naszą wizytówką, warto więc zatroszczyć się o ich estetyczny i schludny wygląd – może w tym pomóc manicure hybrydowy. Tradycyjne lakiery, choć są tak jak hybrydy mają zróżnicowaną gamę kolorystyczną, cechują się znacznie mniejszą trwałością, pozostawiają widoczne i uciążliwe odpryski na paznokciach. Z wykorzystaniem metody hybrydowej nie będziesz musiała martwić się o częste malowanie paznokci. Co więcej, ich płytka będzie o wiele twardsza, mocniejsza i bardziej błyszcząca. Poniżej przedstawiamy szybki i prosty sposób na to, jak wykonać manicure hybrydowy, który nie zajmie Ci dużo czasu.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Krok 1 – potrzebne produkty

Aby samemu wykonać manicure hybrydowy, potrzebujesz kilku produktów:

  • lampy do utwardzania manicure hybrydowego.
  • bazy i topu. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju bazy, od najbardziej klasycznych do witaminowych i proteinowych, jak na przykład baza witaminowa GelMe Vitamin Base, która nie tylko stanowi odpowiedni podkład pod wybrany kolor lakieru, lecz także wzmacnia i odżywia płytkę paznokcia. Top z kolei stanowi wykończenie manicure, który nabłyszcza i zabezpiecza paznokcie przed ewentualnymi odpryskami lakieru.
  • wybranego koloru lakieru hybrydowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką gamę kolorystyczną, dlatego możesz postawić na klasyczną czerwień, jak w przypadku lakieru hybrydowego ESN GeLme UV – 023 – Alizarin bądź na delikatny i subtelny kolor w stylu Lakieru Hybrydowego ESN Gelme – 03 – French Pink.
  • cleanera, który pomoże odtłuścić paznokieć oraz zmyć powłokę z położonego topu po zakończeniu manicure.
  • wacików bezpyłowych, dzięki którym nie będzie widać smug i zbędnych pyłków na Twoich paznokciach.
  • drewnianych patyczków, pilnika oraz bloku polerskiego, które pomogą usunąć skórki i przygotować paznokieć przed nałożeniem odpowiednich produktów.

Krok 2 – jak zrobić manicure hybrydowy samemu?

Manicure należy rozpocząć od przygotowania paznokci, czyli od dokładnego oczyszczenia płytki z pozostałości lakieru. Następnie trzeba nadać im odpowiedni kształt. Tutaj wszystko zależy od Twoich upodobań i gustu – mogą to być tradycyjne migdały bądź modne ostatnio paznokcie w kształcie kwadratu. Kolejno odsuń skórki oraz zmatuj delikatnie płytkę paznokcia specjalnym blokiem polerskim. Na koniec przemyj paznokcie wacikiem bezpyłowym, który wcześniej musi zostać przez Ciebie nasączony cleanerem.

Jeśli już odpowiednio przygotowałaś swoje paznokcie, przejdź do nałożenia wybranej bazy. Jest to konieczny element wykonania manicure hybrydowego, który bezpośrednio wpływa na jego wytrzymałość. Warstwa nie powinna być zbyt gruba i nie może osiadać na skórkach, gdyż Twoja samodzielnie wykonana hybryda będzie narażona na odpryski i inne urazy mechaniczne. Po nałożeniu bazy przejdź do jej utwardzenia w lampie. Zasadniczo czas trzymania paznokci pod światłem wynosi od 30 do 60 sekund, jednakże wszystko zależy od rodzaju urządzenia oraz wykorzystywanych produktów. Bazy nie przemywa się cleanerem, więc po jej utwardzeniu możesz przejść do kolejnego kroku.

Pokryj paznokcie wybranym kolorem lakieru hybrydowego. Barwa powinna być nałożona w dwóch warstwach. Po zaaplikowaniu pierwszej utwardź paznokcie w lampie, a następnie powtórz te dwa kroki. Pamiętaj, że po tym etapie stylizacji również nie używa się cleanera. Końcowym krokiem samodzielnego wykonania manicure hybrydowego jest nałożenie cienkiej warstwy topu, który należy utwardzić w lampie UV lub LED. Następnie nasącz wacik cleanerem i przemyj wszystkie paznokcie.

Jak widać, wykonanie manicure hybrydowego jest bardzo proste i nie wymaga szczególnych umiejętności. Warto pamiętać o tym, by nie przemywać cleanerem kolejnych warstw paznokci. Ilość nakładanych produktów musi być cienka, aby nie powstały brzydkie smugi. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza na początku przygody z samodzielnym wykonywaniem manicure hybrydowego. Kiedy nabierzesz wprawy, będziesz mogła bez obaw cieszyć się pięknym wyglądem swoich paznokci oraz zdumiewającą trwałością manicure.