Manicure hybrydowy a tytanowy – wady i zalety

Damskie, delikatne dłonie z zadbanymi paznokciami to wizytówka współczesnej, eleganckiej kobiety. Każda z nas pragnie cieszyć się pięknymi, długimi i zadbanymi paznokciami. Niestety, nie każda ma taką możliwość. Codzienne domowe obowiązki, tj. zmywanie, sprzątanie czy prace w ogródku, skutecznie utrudniają zachowanie pięknych, pożądanej długości paznokci. Na szczęście, usługi kosmetyczne są obecnie na tak wysokim poziomie, że profesjonalne zabiegi subtelnie zatuszują niedostatki natury, a nawet wykreują prawdziwe dzieła sztuki na każdym paznokciu. Do wyboru masz manicure hybrydowy lub tytanowy. Zapraszamy Cię do zapoznania się z charakterystyką obu zabiegów.

Manicure hybrydowy – wady i zalety

Od kilku lat kobiety, mając do dyspozycji hybrydowy manicure, bardzo sobie go upodobały. Zważywszy na jego popularność, można uznać, że jest on strzałem w dziesiątkę w dzisiejszej kosmetologii wspierającej nowoczesny kult pięknych paznokci. Niewątpliwie efekty manicure hybrydowego są niezwykle spektakularne i doskonale wyglądają. Za jego zaletę możemy uznać trwałość lakieru, który może utrzymać się na paznokciach przez około 4 tygodnie. Dobrze wykonany manicure hybrydowy nie uszkadza płytki, a jego błyszczącemu wykończeniu nie dorówna żaden lakier. Manicure hybrydowy jest subtelny i nie daje efektu sztucznych paznokci, prezentuje się równie dobrze na długich, jak i krótkich.  Jednak, pomimo przeważającej liczby zalet, ten rodzaj manicure posiada również pewne wady.
Zaliczyć możemy do nich konieczność użycia lampy UV, która przy regularnym stosowaniu może negatywnie wpływać na zdrowie paznokci. Amatorskie próby nałożenia manicure hybrydowego bez odpowiednich narzędzi mogą uszkodzić płytkę paznokcia. Wymagający jest także proces zmywania hybrydy, który dla bezpieczeństwa płytki paznokcia wymaga wizyty u kosmetyczki i może trwać nawet 20 minut.

Manicure tytanowy – wady i zalety

Manicure tytanowy jest bardzo dobrą alternatywą dla hybrydy i daje równie spektakularne efekty. Ten rodzaj zabiegu powstał stosunkowo niedawno, jednak spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i zaufaniem wielu kobiet, które chętnie korzystają z jego dobrodziejstw. Zabieg polega na proszkowym (pudrowym) oblepianiu paznokcia lakierem. Oczywiście, wcześniej płytka zostaje do tego odpowiednio przygotowana. Końcowym etapem jest nałożenie specjalnego żelu. Podobnie jak manicure hybrydowy i ten rodzaj upiększania paznokci ma swoje wady i zalety.


Niekwestionowaną zaletą tytanowego manicure jest jego trwałość oraz zachowanie naturalnej grubości paznokcia. Bardzo dużym plusem pozostaje też brak konieczności używania lampy UV oraz cleanera. Odpowiednio zbilansowane witamina E, wapń i tytan odżywiają paznokcie i mają pozytywny wpływ na ich stan. Według badań ten zabieg kosmetyczny jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.  Produkt jest bezzapachowy.


Wymieniając wady manicure tytanowego należy wspomnieć, że daje on efekt sztywniejszych paznokci, co może wywoływać dyskomfort u niektórych osób. Amatorskie usuwanie manicure tytanowego wiąże się z ryzykiem uszkodzenia płytki paznokcia, dlatego wskazana jest w tym celu wizyta u manicurzystki.

Manicure tytanowy czy hybrydowy?

Dla jednej kobiety odpowiedni będzie manicure tytanowy, a hybrydowy dla innej – wszystko zależy od preferencji, oczekiwanego efektu i upodobań. Znając wady i zalety obydwu rodzajów, możesz z pełną świadomością wybrać jeden z nich. Pomimo istniejących wad, większość z pań wybiera jeden z rodzajów manicure jako ulubiony, a efekty, jakie otrzymuje, rekompensują ewentualne minusy zabiegu.
Profesjonalnie przeprowadzone, niosą ze sobą bardzo niskie ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia, dlatego warto skorzystać z usług w dobrych salonach kosmetycznych. Jeżeli decydujesz się na przeprowadzenie któregoś z zabiegów w domu, należy używać wysokiej jakości profesjonalnych narzędzi i preparatów. Znajdziesz je na naszej stronie. Odpowiedni sprzęt i fachowa pomoc podczas wykonywania manicure gwarantują uzyskanie efektu zadbanych paznokci. Pamiętaj, że powinny być one przede wszystkim zdrowe, dlatego polecamy używać sprawdzonych produktów chroniących i odżywiających płytkę paznokcia.