Makijaż permanentny brwi – jakie produkty wybrać?

makijaz permanentny brwi

W ofertach wielu salonów kosmetycznych pojawia się możliwość wykonania makijażu permanentnego brwi. To idealna propozycja dla kobiet, które naturalnie posiadają cienkie, przerzedzone brwi, które dobrze się nie prezentują. By wykonać makijaż permanentny, należy posługiwać się konkretnym sprzętem. Jakim? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest zabiegiem mającym na celu poprawę wyglądu brwi, ust czy oczu, poprzez wprowadzenie odpowiednio dobranych kolorystycznie barwników w te bardziej powierzchowne warstwy skóry. Można powiedzieć, że to forma tatuażu wykonywana na twarzy pigmentami pochodzenia roślinnego. Oczywiście zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i jest w pełni bezpieczny. Efekt korekty utrzymuje się od około trzech do pięciu lat.

Makijaż permanentny – akcesoria

Korekta wyglądu za pomocą makijażu permanentnego powinna być wykonana przez osobę doświadczoną. Oprócz pewnych umiejętności należy również zwrócić uwagę na jakość aparatury oraz barwników. Te czynniki zapewnią Ci rezultat, jakiego oczekujesz. Jakie produkty do makijażu permanentnego trzeba posiadać? Do wykonania takiego zabiegu będą potrzebne trzy podstawowe produkty, takie jak aparat, igły lub kartridże oraz barwniki. Ponadto przydadzą się również dodatkowe akcesoria do makijażu permanentnego: woda destylowana i waciki (do przemywania) oraz maść znieczulająca miejscowo. Można również zaopatrzyć się w specjalistyczne przybory, które pomogą wykonać geometrię brwi, tj. miarka-cyrkiel, elektroniczna suwmiarka, samoprzylepna linijka, nić barwiąca oraz  higieniczna kredka do brwi. Z pomocą tych akcesoriów, wymodelowanie brwi, będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Aparatura do makijażu permanentnego

W 1984 zaprezentowano pierwsze produkty do makijażu permanentnego. Od tamtego momentu przez wiele lat udoskonalano akcesoria, które pojawiały się na rynku. Jeśli będziesz dokonywać wyboru podczas zakupu profesjonalnej aparatury do makijażu permanentnego, z pewnością powinnaś zwrócić uwagę na dokładną regulację wysunięcia igły. Urządzenia Perfect Liner Diva Beauty oraz Diva Beauty Glass Line PRO pozwolą na pełną kontrolę głębokości wkłucia. Ponadto musisz pamiętać, że zabieg może stanowić potencjalne źródło zakażeń drobnoustrojami, dlatego ważna też jest możliwość dezynfekcji i sterylizacji elementów maszyny. Powinnaś używać jednorazowych igieł, które po zużyciu podlegają utylizacji. Wpłynie to bezpośrednio na bezpieczeństwo Twoje i Twoich klientek.

Kartridże, czyli igły do makijażu permanentnego

Kolejnymi ważnymi produktami do makijażu permanentnego są igły. Oczywiście każda z nich powinna być jednorazowa i zapakowana sterylnie. Igła musi mieć również nasadkę, czyli tzw. kartridż. Pozwala on na automatyczne chowanie ostrej części w nasadce, kiedy nie jest w użyciu. Zapobiega to przede wszystkim przypadkowym ukłuciom i zwiększa bezpieczeństwo. Kartridż Master MICRO 1R czy kartridż Intelligent NANO posiadają pojemnik na barwnik, z którego pigment dozowany jest podczas pigmentacji. Ponadto warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie przed rozlewaniem pigmentu. Oprócz tego wybieraj produkty o takim kształcie, aby uzyskać w pracy jak najwyższą precyzyjność.

Barwniki to produkty do makijażu permanentnego, bez których nie będziesz w stanie wykonać zabiegu. Muszą one spełniać wiele wymagań, takich jak nietoksyczność, nierozpuszczalność w wodzie, a także nie mogą powodować alergii. Kluczowe jest również to, aby były stabilne chemicznie i nie wpływały na metabolizm tkanek. Warto jest zainwestować w produkty, które będą mieć wymagane atesty oraz certyfikaty, np. pigment DIVA czy pigment COLOR KING. Zapewnią one pełne bezpieczeństwo klientom.

Dodatkowe akcesoria do makijażu permanentnego

Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria do makijażu permanentnego, to powinnaś się rozejrzeć za jednorazowymi czepkami kosmetycznymi, foliami ochronnymi czy kredkami do brwi i kresek. Jeśli chodzi o makijaż brwi, to z pewnością przyda się miarka do geometrii brwi, która pozwoli na precyzyjne wyznaczenie odległości.

Jeśli chcesz wykonać korektę brwi, na początku oprócz umiejętności, powinnaś zaopatrzyć się w profesjonalneprodukty. Zapewnią Ci one bezpieczeństwo i zadowolenie klientek z efektów zabiegu.