Lakier hybrydowy się nie trzyma – sprawdź jakie błędy popełniasz!

Manicure hybrydowy jest jednym z najbardziej pożądanych przez klientki. Po pierwsze jest bardzo trwały, a dodatkowo sam lakier wygląda bardzo estetycznie i elegancko. Poza tym daje wiele możliwości stylizacyjnych, od bardziej klasycznych poprzez odważne i wyraziste kolory, aż po fantazyjne wzory oraz nietuzinkowe ozdoby.

Na pierwszy rzut oka jego wykonanie wydaje się banalnie proste, jednak tak naprawdę trzeba posiadać konkretne umiejętności oraz wiedzę w tym zakresie. Manicure hybrydowy można wykonać w profesjonalnym salonie, ale również w domu. Jednakże z uwagi na to, że bardzo wiele czynników wpływa na poprawność wykonania hybrydy na paznokciach, nawet paznokcie wykonane przez doświadczoną osobę mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Dlatego też warto, abyś znała kilka podstawowych informacji na temat manicure hybrydowego oraz wiedziała, dlaczego lakier nie trzyma się na paznokciach.

Dlaczego lakier hybrydowy się nie trzyma?

Pierwszym etapem manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Musi zostać ona odpowiednio oczyszczona i zmatowiona. Niedbałe podejście do tego kroku bardzo często skutkuje gorszą trwałością lakieru. Wszystkie produkty, jakie nakłada się podczas wykonywania hybrydy, trzeba aplikować w odpowiedniej ilości. Gdy któraś warstwa będzie zbyt grubo nałożona, może to skutkować marszczeniem się lakieru. Doświadczone osoby zazwyczaj wiedzą, jaka ilość konkretnych produktów będzie odpowiednia. Podczas domowego manicure trzeba sobie to wypracować i w razie potrzeby następnym razem skorygować technikę wykonanej pracy.

Niezamalowanie wolnego brzegu paznokcia może skutkować dostaniem się pęcherzyków powietrza pod warstwę lakieru, co zazwyczaj uwidacznia się na jego powierzchni. Wygląda to źle i nieestetycznie, a w efekcie powoduje gorszą trwałość hybrydy. Czas utwardzania lakieru również jest bardzo istotny i trzeba go przestrzegać – w zależności od jego rodzaju oraz koloru może to trwać od 45 do 120 sekund.

Absolutnym faux pas jest zalewanie skórek, co w efekcie może skutkować zdzieraniem się lakieru i odpadaniem od płytki paznokcia. Poza tym opiłowanie po nałożeniu hybrydy jest kolejnym błędem manicure hybrydowego. Kondycja skóry również ma tutaj ogromne znaczenie. Nigdy nie nakłada się hybrydy na osłabioną płytkę, która zazwyczaj jest cienka czy też popękana. Ważne jest rozpoznanie chorób dermatologicznych i wczesne zdiagnozowanie ich symptomów, które objawiają się na paznokciach. Hybrydę można nałożyć dopiero po wyleczeniu schorzenia. Ostatni błąd wpływający na trwałość hybrydy, to niezmatowienie topu przed nałożeniem zdobień.

Trwały manicure hybrydowy wymaga zastosowania produktów wysokiej jakości. Odnaleźć je możesz w naszym sklepie internetowym. Są to wyroby renomowanych marek, dlatego wykorzystanie ich oraz poprawnie wykonany manicure hybrydowy, gwarantują niesamowity efekt. Ceny produktów w naszej ofercie różnią się ze względu na markę, pojemność, właściwości i zastosowanie. Gama kolorystyczna naszych produktów jest zróżnicowana oraz zgodna z trendami panującymi w stylizowaniu paznokci.

Podpowiemy Ci jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy

Najpierw musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, o których za chwilę. Pierwszym krokiem jest odpowiednie oraz dokładne przygotowanie płytki paznokcia. Do tego celu musisz kupić patyczek z drzewa różanego lub metalowe kopytko, dzięki którym dokładnie i bezboleśnie odsuniesz skórki. Musisz wiedzieć, że patyczek jest jednorazowy, a metalowe kopytko możesz wysterylizować.

Następnie paznokciom należy nadać odpowiedni kształt za pomocą pilniczka – zaopatrz się w taki o gradacji 180. Musisz posiadać również blok polerski, który umożliwi Ci zmatowienie płytki. Pamiętaj o precyzyjnym wykonaniu polerki, aby hybryda była trwała i nie odpadła przedwcześnie. Po zakończonej czynności musisz przemyć paznokcie cleaner’em, aby pozbyć się z nich wszelkich zanieczyszczeń tj. pyłków. Następnie przystąp do nakładania bazy i utwardzenia jej w lampie UV. Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy lakieru hybrydowego, utwardź go pod światłem, a następnie powtórz działania jeszcze raz. Na koniec zaaplikuj top i ostatecznie zabezpiecz go w promieniach UV lub LED. Po kilku chwilach przemyj lakier cleaner’em. Podsumowując, lista produktów do wykonania podstawowego manicure hybrydowego to:

  • top,
  • baza,
  • lakier hybrydowy,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe,
  • pilniczek o gradacji 180,
  • blok polerski
  • patyczek z drzewa różanego lub kopytko metalowe,
  • lampa UV lub LED.

Zalecamy stosowanie wszystkich produktów z jednej firmy tj. topu, bazy oraz lakieru – gwarantuje to lepszą trwałość hybrydy. Jeżeli przewidujesz aplikację zdobień, lekko spoleruj top, tak aby nie naruszyć warstwy lakieru, a następnie nałóż ozdobę. Jeżeli zastanawiałaś się wcześniej, jakie akcesoria są Ci potrzebne, teraz znasz już odpowiedź. Prawidłowo wykonana hybryda nie musi być trudnym wyzwaniem.