Zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w każdym salonie kosmetycznym, fryzjerskim czy klinikach medycyny estetycznej to sprawa priorytetowa. Każdej klientce czy klientowi należy zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Narzędzia z którymi pracują kosmetolodzy i lekarze są wielokrotnego użytku. Podstawowym obowiązkiem każdego kosmetologa i innych specjalistów jest ich prawidłowa dezynfekcja przy użyciu odpowiednich preparatów. Branża medyczna to obszar, gdzie czynność ta jest podstawową kwestią wykonywaną wiele razy dziennie. Rozszerzmy temat i przyjrzyjmy się bliżej oferowanym produktom do dezynfekcji specjalistycznych przyrządów.

Czytaj więcej…

Rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do profesjonalnej dezynfekcji narzędzi. Z dostępnej gamy produktów możemy wyróżnić: płyny, proszki oraz koncentraty.

Płyn do dezynfekcji narzędzi

Są to trójenzymatyczne preparaty do manualnej dezynfekcji narzędzi kosmetycznych czy zanieczyszczonych przyrządów chirurgicznych. Płyny mają działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze. Skutecznie rozpuszczają wszelkie zabrudzenia organiczne i usuwają biofilm. Osprzęt jest czysty już po upływie 5 minut. Jest to więc szybki i niesamowicie skuteczny sposób. Poza tym są bardzo wydajne. Środki te wykazują neutralne pH, dzięki czemu chronią przedmioty przed korozją.

Płyny do dezynfekcji narzędzi dostępne są także w formie gotowego preparatu do użycia. Przeznaczane są do przyborów, które nie mogą być poddane sterylizacji za pomocą wysokiej temperatury. Sterylizacja 10-minutowa jest bakteriobójcza, prątkobójcza, grzybobójcza oraz wirusobójcza.

Proszki do dezynfekcji narzędzi

Przeznaczone są do mycia i dezynfekcji różnych przemiotów. Rekomenduje się sterylizację manualną, w myjkach ultradźwiękowych albo myjniach automatycznych. Proszek nie wymaga dodatku aktywatora. Roztwór jest aktywny przez 30 godzin. Skład proszku to przede wszystkim enzymy jak: proteaza, lipaza, amylaza i mannaza. Rewelacyjnie usuwa krew i inne wydzieliny. Zawiera surfaktanty dzięki czemu nie jest pylący.

Koncentraty do dezynfekcji narzędzi

To innowacyjne środki dostosowane do nowych mutacji patogenów. Podobnie jak poprzednie produkty, wykazują również działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze. Przeznaczone są do odkażania m.in. elementów gabinetów kosmetycznych czy salonów fryzjerskich. Nie nadają się do czyszczenia narzędzi medycznych. Wykazują wysokie bezpieczeństwo dla zdrowia. Nie są drażniące dla dróg oddechowych i nie wywołują alergii. To produkty, do którzych przydadzą się specjalistyczne pojemniki do rozrabiania cieczy z preparatem. Warto odkażać kluczowe elementy na oczach klientów, aby pokazać im, że dbamy o ich bezpieczeństwo. Substancja czynna nie niszczy powierzchni, z którymi miała kontakt.

Dostępność

Dobrze wyposażony sklep zaoferuje nam wszystkie trzy rodzaje preparatów dezynfekujących. Ich cena jest adekwatna do jakości. Produkty są bardzo wydajne i z pewnością wystarczą na długi czas. Jeśli masz wątpliwości, co do zakupu specjalistycznych preparatów, zapoznaj się z opiniami innych użytkowników, które z łatwością znajdziesz w Internecie.