Maseczka ochronna to od jakiegoś czasu nieodłączny element garderoby. Zakładać ją musimy, idąc do sklepu, do pracy czy do kościoła. Towarzyszy nam cały dzień, dlatego warto dobrze przemyśleć, na jakie maseczki ochronne postawić, tak aby spełniały one jak najlepiej swoje funkcje i dawały komfort oraz bezpieczeństwo. Odpowiednio wybrana maseczka ma za zadanie chronić nas i otoczenie przed wirusami i bakteriami, które bardzo łatwo mogą przenosić się między ludźmi. Chociaż może się wydawać, że każda maska chroni podobnie, to jednak nie jest prawdą. Maseczki ochronne trzywarstwowe to dobry wybór po to, aby móc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i otoczenia, a dodatkowo czuć się wygodnie i bez dyskomfortu nawet przez cały dzień.

Czytaj więcej…

Dlaczego warto wybrać maseczkę trójwarstwową?

Maseczki ochronne trójwarstwowe, jak wskazuje nazwa, składają się z trzech warstw:

● Pierwsza to materiał hydrofilowy, czyli taki, który z łatwością chłonie wilgoć. To właśnie patrząc na niego, będziesz mógł ocenić, czy maseczka jest zabrudzona, czy uległa już zniszczeniu, a także czy warto ją wyprać.

● Druga to dodatkowa materiałowa warstwa, która ma za zadanie tworzyć dodatkowy filtr.

● Trzecia to warstwa, która ma ograniczać przenikanie wilgoci.

Maseczki wykonane są przez polskiego producenta z niepylącej i hipoalergicznej włókniny. Idealnie sprawdzą się więc, jako ochrona dla alergików. Znajdą zastosowanie także, jeżeli nosisz okulary, gdyż są one idealnie dopasowane przy nosie, a dzięki temu nie powodują, że szkła pokrywają się parą. Maseczka trzywarstwowa to także doskonały wybór, ponieważ można stosować ją dłużej niż tylko jeden raz. Nadaje się do prania, więc na pewno posłuży przez dany okres. Dodatkowo maseczki posiadają także certyfikat, który potwierdza ich wysoką jakość.

Kiedy i jak nosić maseczkę trójwarstwową?

Maseczki zakładamy ostatnimi czasy codziennie. Mają za zadanie chronić nas i wszystkich, którzy znajdują się w pobliżu przed roznoszeniem bakterii i wirusów. Maseczka trzywarstwowa nadaje się także idealnie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z drażniącym nas pyłem czy innymi zanieczyszczeniami. Stanowi więc ona ochronę nie tylko przed wirusami przenoszonymi drogą kropelkową, ale także sprawdzi się w pracy, czy podczas przebywania w miejscu, gdzie warto zasłonić nos i usta.

Jak prawidłowo nosić i zakładać maseczkę trójwarstwową?

O czym należy pamiętać, kiedy zmuszeni jesteśmy nosić ochronne maseczki trzywarstwowe?
● Przed założeniem maseczki warto umyć lub oczyścić ręce po to, aby nie przenieść na nią bakterii, które będą miały później bezpośredni kontakt ze skórą i drogami oddechowymi.

● Warto sprawdzić, czy maseczka nie posiada wad, nie ma dziur, czy dobrze trzymają się jej gumki.

● Maseczkę ochronną należy idealnie dopasować do nosa, tak aby całkowicie go zakrywała i założyć ją za pomocą gumek lub troczków. Dobrze założona ma także zakrywać dolną część twarzy w całości.

● Podczas noszenia maseczki trzywarstwowej unikaj dotykania jej rękoma. Nie przecieraj także oczu ani twarzy.

● Kiedy zdejmiesz maseczkę, możesz ją wyprać, a ręce koniecznie poddaj dezynfekcji.

Jakie maseczki trzywarstwowe kupić?

Maseczki ochronne trójwarstwowe możesz kupić w zestawach lub jako pojedyncze sztuki. Warto zaopatrzyć się w paczki, które zawierają dziesięć lub nawet pięćdziesiąt sztuk, ponieważ dzięki temu można mieć je zawsze w zapasie. Cena takiego zestawu jest niewielka, a przy zakupie dużej ilości – bardziej korzystna. Maseczki z gumką idealnie dopasują się do twarzy i świetnie spełnią swoją rolę. Nie powodują one dyskomfortu podczas noszenia, gdyż wykonane są z odpowiedniego materiału. Warto wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu i wybierać te, które posłużyć mogą nam nieco dłużej. Dzięki temu, że są wielokrotnego użytku, nie produkujemy nowych śmieci. Maseczka trzywarstwowa sprawdzi się więc świetnie dla każdego. Noszenie jej jest bezpieczne i skutecznie chroni przed groźnymi drobnoustrojami, wirusami i bakteriami.