W obecnej sytuacji pandemicznej kładziemy jeszcze większy nacisk na ochronę własnego zdrowia oraz podejmowanie działań prewencyjnych w celu ochrony zdrowia naszych najbliższych oraz ludzi, z którymi widujemy się na co dzień w sklepie, w pracy czy w tramwaju. W trosce o bezpieczeństwo warto sięgnąć po maseczki ochronne.

Czytaj więcej…

Jaką maseczkę wybrać?

Często podejmowanym obecnie tematem jest kwestia doboru odpowiedniego środka ochrony. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maseczek, które różnią się krojem, materiałem czy wzorem. Jednak przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią sterylność zakładanej maseczki. Powinna być wymieniana co około godzinę, maksymalnie półtorej, w innym wypadku może utracić swoje właściwości ochronne. Również zbyt długo niezdezynfekowana i nieodkażona często okazuje się być główną przyczyną występowania niektórych problemów skórnych, takich jak trądzik. Dlatego niezmiernie wygodnym rozwiązaniem są maseczki jednorazowe, o których czyszczenie nie musisz się martwić, szczególnie jeśli nie masz pewności, jak to dokładnie zrobić. Taka opcja okaże się także dobrym pomysłem dla tych bardziej zabieganych, którym często brakuje czasu na cały proces dezynfekcji maseczki materiałowej. Problem związany z doborem wzoru również nie musi już dłużej zaprzątać Ci głowy. Standardowe modele przeznaczone do jednorazowego użytku występują zwykle w uniwersalnych wariantach kolorystycznych, które dopasują się do każdej stylizacji, bez względu na okoliczności.

Czy taka forma ochrony jest bezpieczna?

Niektórzy mają wątpliwości, czy jednorazowa maseczka zapewni odpowiednią ochronę. Wykonana z odpowiednich tworzyw zabezpiecza skuteczniej niż jej materiałowy odpowiednik czy przyłbica. Tego rodzaju produkty wytwarzane są w uniwersalnym rozmiarze, dostosowującym się do kształtu twarzy. Podczas produkcji maseczek przeznaczonych do jednorazowego użytku wykorzystywane są wysokiej jakości materiały filtracyjne. Produkty są trójwarstwowe, aby zapewnić efektywną ochronę zdrowia, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu noszenia. Wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty kompletu maseczek jednorazowych ochronnych 50 sztuk. Dzięki temu przygotujesz się na każdą ewentualność i nie doprowadzisz do sytuacji, w której brak maseczki będzie stanowił zagrożenie dla Ciebie lub kogoś w Twoim otoczeniu. Warto pomyśleć o takim zestawie, szczególnie z uwagi na jego codzienną przydatność.

Rzeczywistość w dobie pandemii zmusza do zmiany niektórych nawyków i przyzwyczajeń. W tej trudnej dla wszystkich sytuacji trzeba zwrócić szczególną uwagę na różne środki ostrożności. Taka rutyna związana z utrzymywaniem higieny osobistej potrafi uchronić przed poważnymi konsekwencjami, jakie wiązać się mogą z zakażeniem. Dlatego zadbaj o swoje i innych zdrowie, noś maseczki ochronne.