Maski ochronne od wielu miesięcy towarzyszą nam na co dzień. Zdążyliśmy się już do nich przyzwyczaić oraz poznać ich rodzaje. Jednocześnie słyszymy wiele opinii na temat tego, która z nich jest tą najlepszą. Wszystkie rodzaje maseczek mają oczywiście swoje zalety, w znacznym stopniu blokują rozprzestrzenianie się wirusów. Powszechnie panuje jednak pogląd, że jednym z lepszych wyborów w tym zakresie będą maseczki ochronne bawełniane. Ten rodzaj jest też najbardziej popularny w Polsce. I nic w tym dziwnego, bo są one bardzo praktyczne i posiadają wiele pozytywnych cech.

Czytaj więcej…

Dlaczego maseczki bawełniane?

Jedną z ważniejszych zalet tego typu masek jest możliwość używania ich wielokrotnie. W odróżnieniu od masek jednorazowych, tych bawełnianych nie należy wyrzucać po każdorazowym użyciu, a jedynie wyprać, bądź nawet prościej – wyprasować. Dzieje się tak, gdyż materiał wykorzystywany do uszycia tego rodzaju masek cechuje się dużą wytrzymałością. Pozwala to na znaczną oszczędność – przy zakupie kilku masek możemy ich używać przez wiele miesięcy (pamiętając o ich regularnym praniu i dezynfekcji). Użytkowanie maseczek z bawełny jest również proekologiczne – nie wyrzuca się ich po każdym użyciu tak jak w przypadku masek chirurgicznych. Bawełniane modele są również bardzo wygodne – ze względu na naturalny i miękki materiał dostosowuje się on do kształtu twarzy, nie podrażniając jej, nie powodując otarć ani odparzeń. Można więc spokojnie nosić ją przez kilka godzin, nie tracąc przy tym uczucia komfortu. Dodatkowym plusem jest fakt, że maseczka bawełniana nie wydziela nieprzyjemnego zapachu oraz pozwala skórze oddychać, w przeciwieństwie do modeli wykonanych z włókniny polipropylenowej (maseczki jednorazowe).

Oferta maseczek

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór maseczek bawełnianych ochronnych, wykonanych z certyfikowanego materiału wysokiej jakości. Wszystkie znajdujące się w ofercie szyte są przez polskiego producenta. Prezentowane bawełniane maseczki ochronne złożone są z dwóch warstw materiału, przez co skutecznie chronią przed roznoszeniem wirusa, a jednocześnie będą lekkie i nie utrudniają oddychania. Oferowane maseczki charakteryzują się uniwersalnością, idealnie dopasowują się do kształtu twarzy, a wszyta do nich gumka jest bardzo rozciągliwa, nie powoduje więc bólu w okolicach uszu. Oferta dostępna na stronie obejmuje zarówno gładkie modele, jak i takie wzbogacone o wzory, wszystkie dostępne w wielu kolorach. Do oferty ciągle dodajemy nowe modele, dbając przy tym o ich różnorodność, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i na każdą okazję. Do pracy lub na ważne spotkania polecamy gładkie maseczki w stonowanych kolorach, natomiast wyjść nieoficjalnych – np. do sklepu czy kina – można wybrać wzorzysty model. Różnokolorowe modele będą również idealne dla dzieci i nastolatków. Wszystkie dostępne maseczki odznaczają się atrakcyjną, konkurencyjną ceną. O ich jakości świadczą natomiast dostępne w Internecie pozytywne opinie.

Zastosowanie maseczek

Przepisy dotyczące obowiązku noszenia maseczek stale się zmieniają, jednak niewiele wskazuje na to, że szybko pożegnamy się z tą częścią garderoby. Dla wielu ludzi maseczki ochronne w dzisiejszych czasach stanowią uciążliwą konieczność. Należy jednak pamiętać o plusach ich użytkowania, które możemy znaleźć nie tylko w czasie pandemii. W momencie zmagania się z wieloma chorobami maseczka na twarz uchroni osoby z Twojego otoczenia przed zarażeniem. Jeżeli jesteś alergikiem, bawełniane maseczki mogą być dla Ciebie zbawienne w okresach sezonowych alergii – noszenie ich w czasie wzmożonego pylenia znacznie ograniczy dostęp alergenu do Twojego organizmu. Maseczka ochronna bawełniana sama w sobie jest hipoalergiczna, a więc bezpieczna dla alergików. W chłodnych miesiącach maski mogą także ochronić Cię przed zimnem i wiatrem. Ich użytkowanie niesie ze sobą wiele plusów, a przy wyborze produktów z naszego sklepu – również wiele wygody.