Powszechnie wiadomo, że najbardziej funkcjonalne i pomocne w codziennych czynnościach są najprostsze produkty. Często mają one dla nas niebagatelne znaczenie, a ich chwilowy brak w domowych zasobach zwiastuje dezorganizację oraz uniemożliwia szybkie i proste działanie, którego byśmy od siebie oczekiwali. Płatki kosmetyczne i waciki bezpyłowe to podstawowe produkty higieniczne pierwszej potrzeby. Wbrew pozorom mają one szeroki wachlarz zastosowań, których często nie da się zastąpić podobnymi produktami.

Czytaj więcej…

Płatki kosmetyczne – skład

Mało kto wie, że płatki bawełniane wykonywane są z bawełny, z kolei popularne waciki bezpyłowe zawierają w sobie wyłącznie celulozę. Warto więc rozróżniać te dwa produkty, gdyż nie są one w pełni tożsame, a ich zastosowanie nierzadko bywa różne.

Płatki kosmetyczny to jeden z najpopularniejszych produktów higienicznych, które znajdują się niemal w każdym domu. Zapewne każda kobieta potwierdzi, jak wiele zastosowań ma przeciętny wacik kosmetyczny. Najczęściej wykorzystywane są one do demakijażu twarzy i oczy. Wiele kobiet codziennie rano nakłada na swoją cerę różnego rodzaju podkłady, korektory czy rozświetlacze. Trwanie każdego makijażu powinno zakończyć jego dokładne zmycie. Warto mieć świadomość, że pozostawione na skórze resztki kosmetyków często są przyczyną powstania niechcianych doskonałości i wyprysków. Nawet najlepszy preparat do demakijażu nie okaże się wystarczający, jeśli nie zostanie on nałożony na dobrej jakości wacik kosmetyczny. Za pomocą palców nie jesteśmy w stanie zmyć tuszu do rzęs czy ciemnych cieni. Płatki kosmetyczne stanowią zatem niezbędnik każdej kobiety! Tylko one w delikatny sposób dotrą w trudno dostępne miejsca, jednocześnie nie marnując, co warto zaznaczyć, nierzadko drogich płynów.

Drugą najpowszechniejszą sytuacją, podczas której niezbędne okazują się waciki kosmetyczne, jest codzienna pielęgnacja dzieci i niemowląt. Niestety, nawilżane chusteczki higieniczne nierzadko powodują podrażnienia na delikatnej skórze, co może doprowadzić do niechcianej alergii. W takich sytuacjach pediatrzy sugerują przemywanie dziecięcej skóry przegotowaną wodą. Świetnie sprawdzają się do tego bezpyłowe waciki, które nie zawierają w sobie żadnych sztucznych substancji chemicznych, które mogłyby źle zadziałać na niemowlaka. Delikatny płatek kosmetyczny, który wcześniej został nasączony czystą wodą, przyda się niemal w każdej sytuacji.

Waciki bezpyłowe – dlaczego warto je mieć?

Zarówno płatki bawełniane, jak i waciki bezpyłowe stały się niezwykle ważnymi dla przemysłu kosmetycznego produktami. Najczęściej sprzedawane są one w postaci wygodnych w użyciu rolek. Najpowszechniejszym zastosowaniem wacików kosmetycznych jest zmywanie różnego rodzaju lakierów. Podczas wykonywania manicure niemałe znaczenie ma precyzyjność oraz dbałość o szczegóły. Niektóre preparaty, które pozwalają przez długi czas cieszyć się trwałym kolorem na paznokciach, wymagają specjalistycznej obróbki. Zwykły płatek kosmetyczny jest w stanie przykleić się do lakieru, psując tym samym efekt końcowy. Dobrym rozwiązaniem są waciki bezpyłowe, które nie pozostawiają na płytce paznokcia żadnych włosków, dzięki czemu znacznie ułatwiają pracę kosmetyczkom.

Waciki bezpyłowe powszechnie używane są także w branży medycznej. Idealnie sprawdzają się do sterylnego przemywania ran czy podczas zmiany opatrunków. Otwarta rana wymaga szczególnej pielęgnacji. Pozostawienie w niej jakichkolwiek ciał obcych może doprowadzić do niechcianego i bolesnego zakażenia. W takich sytuacjach bezkonkurencyjne okazują się bezpyłowe waciki higieniczne, dzięki którym w łatwy sposób oczyścimy skaleczone miejsce.

Płatki higieniczne i waciki kosmetyczne – opinie

Zarówno bawełniane płatki kosmetyczne, jak i bezpyłowe waciki higieniczne stanowią podstawowe wyposażenie wielu miejsc pracy oraz domostw. Warto mieć ich zapas, ponieważ przydają się one w większości nieoczekiwanych sytuacji. Niestety często doceniamy je dopiero wtedy, kiedy akurat nie znajdujemy się w ich posiadaniu.

Opinie o płatkach kosmetycznych są niezwykle pozytywne, na co wpływ ma między innymi niska cena produktów. W naszym sklepie znajduje się szeroki asortyment dobrej jakości wacików, które z pewnością zadowolą najbardziej wymagających użytkowników.