Jaką moc frezarki wybrać? Prezentujemy frezarki godne uwagi!

jaka frezarke wybrac

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własny salon kosmetyczny, czy wykonujesz manicure i pedicure w domu, frezarka do paznokci jest Ci potrzebna. Na rynku znajdziesz wiele tego typu urządzeń. Jak wybrać najlepsze dla siebie? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze oraz jaka powinna być moc frezarki do paznokci? Objaśnimy Ci to poniżej i podsuniemy kilka ciekawych propozycji, które możesz wykorzystać zarówno w domu, jak i w gabinecie.

Frezarka do paznokci – zastosowanie

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie, które stało się w ostatnim czasie bardzo popularne wśród kobiet za sprawą powszechności manicure’u żelowego i hybrydowego. Panie pokochały te zabiegi i często decydują się na zmianę koloru i wzoru na paznokciach. Frezarki ułatwiają tę pracę. Służą one przede wszystkim do zdejmowania starego lakieru żelowego, akrylowego lub hybrydowego. Z ich pomocą możesz także opracować skórki, zmatowić płytki paznokcia lub nadać im odpowiedniego kształtu. Praca z frezarką znacznie skraca czas wykonywania zabiegu, co jest bardzo ważne zarówno dla profesjonalnej stylistki paznokci, jak i dla kobiety, która wykonuje zabieg sama dla siebie w domu.

Najważniejsze kryteria wyboru idealnej frezarki do paznokci – jaka moc?

Zanim kupisz frezarkę do paznokci, zwróć szczególną uwagę na wielkość oraz wagę urządzenia. Są to bardzo ważne parametry, szczególnie jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w domu lub jeśli dojeżdżasz do swoich klientek sama. W takich przypadkach lepiej sprawdzi się mała oraz lekka frezarka Sprint 48 lub Gelish Go File Hybrid Electric. Jeśli szukasz urządzenia do salonu, możesz pozwolić sobie na coś większego i mniej mobilnego, jak na przykład frezarka Marathon 3 Champion H200. Te oraz inne frezarki kupisz w naszym sklepie internetowym: https://kosmetykiimpuls.pl/.

Kolejną ważną kwestią jest wygodny uchwyt, który wpływa na komfort Twojej pracy. Najlepiej przed zakupem sprawdzić, jak leży w ręce. Głośność frezarki również ma znaczenie podczas wykonywania zabiegu – im ciszej pracuje, tym lepiej. Zwróć także uwagę na głowicę urządzenia, czy pozwala ona na szybką wymianę frezów oraz na regulację kierunków obrotów. Przydatne może się okazać także włączanie urządzenia pedałem nożnym.

Jednak najważniejsza przy wyborze jest moc oraz obroty. Parametry te musisz dobrać w zależności od tego, gdzie i w jakim celu będziesz frezarki używać.

Jaka moc frezarki do pedicure?

Będziesz używać frezarki wyłącznie w domu do zabiegów na własnych paznokciach? Nie musisz inwestować w duże i mocne urządzenie. Do własnego użytku wystarczy Ci frezarka o mocy 10 watów. Spokojnie poradzi sobie zarówno ze zmatowieniem płytki, jak i z usunięciem powłoki starego lakieru.

Prowadzisz mały salon kosmetyczny i zastanawiasz się, jaka moc frezarki do hybryd będzie najlepsza? W takim wypadku Twoje wielofunkcyjne urządzenie powinno mieć moc co najmniej 40 watów. Stylistki jednak chwalą sobie frezarki, których moc to 50 watów. A co w przypadku, kiedy Twój salon przyjmuje więcej klientek i frezarka pracuje po kilka godzin dziennie? Jaką moc frezarki do hybryd wtedy wybrać? Profesjonalne urządzenie wykorzystywane w renomowanym salonie zajmującym się stylizacją paznokci, to frezarka, której moc wynosi od 100 do 200 watów. Taka moc pozwala na dłuższą pracę urządzenia bez przegrzewania się oraz awarii.

Moc frezarki a obroty

Im większa moc frezarki do paznokci, tym większe obroty frezów. Te wartości mają na siebie niezaprzeczalny wpływ. Do użytku domowego wystarczy Ci urządzenie, którego obroty to około 18 tysięcy na minutę, jednak specjalistyczny sprzęt używany w salonach kosmetycznych przez wykwalifikowane stylistki to taki, którego obroty na minutę sięgają nawet 35 tysięcy. To jednak nie wszystko. Wysokiej klasy frezarki do hybryd mają możliwość regulacji obrotów, dzięki której możesz dostosować ich ilość do konkretnych potrzeb. Jak widzisz, wybór odpowiedniego urządzenia do stylizacji paznokci zależy od bardzo wielu kwestii. Musisz zdawać sobie sprawę, do jakich celów będziesz używać frezarki i wtedy wybrać najlepszą dla siebie.