Jak usunąć manicure hybrydowy?

,

Lakiery hybrydowe stały się prawdziwym hitem – łatwa stylizacja paznokci, znakomity efekt, a na dodatek trwałość. Malowanie paznokci co kilka dni było męczące dla każdej kobiety, a dzięki hybrydom wystarczy wykonać manicure raz na 3-4 tygodnie. Jednak właśnie z powodu jego trwałości, wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jak usunąć manicure hybrydowy?

Zrywanie hybrydy na siłę nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ w taki sposób niezwykle łatwo o uszkodzenie płytki paznokcia. Jeśli zrobimy coś źle, możemy oderwać sobie lakier razem z paznokciem, czy też po prostu bardzo go osłabić. Zdjęcie hybrydy trwa nieco dłużej niż tradycyjnego lakieru, ale jeśli tylko nabierzesz wprawy, nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Jak usunąć hybrydę? Najprostsze domowe sposoby

Jest wiele zwolenniczek zdejmowania manicure hybrydowego wyłącznie za pomocą pilniczka. Potrzebujemy tylko jednego narzędzia, ale niestety wymaga to dużej cierpliwości, a także dokładności. Zbyt mocne piłowanie również może źle oddziaływać na płytkę paznokcia. Bardzo prostym sposobem jest wykorzystanie acetonu do usunięcia lakieru hybrydowego. Cały proces składa się wyłącznie z kilku kroków:

  1. Najpierw za pomocą pilniczka pozbywamy się warstwy topu, która jest łatwa w usunięciu.
  2. Waciki kosmetyczne nasączamy acetonem i owijamy nasze paznokcie – w celu utrzymania wacika na palcu można wykorzystać folię aluminiową, klipsy do zdejmowania hybrydy czy też specjalną folię, w której znajduje się wacik.
  3. Paznokcie pozostawiamy w folii na 10-15 minut, lakier powinien z łatwością odejść od płytki paznokcia, jego resztki możemy usunąć drewnianym patyczkiem.

Jest to dziecinnie prosty sposób, który sprawia, że nie musimy mocno ingerować w nasze paznokcie, ponieważ sam aceton wykonuje większość pracy. Usuwanie hybrydy acetonem ułatwią Ci produkty znajdujące się w naszej ofercie. Znajdziesz w niej czysty aceton w opakowaniach o różnych pojemnościach. Ściąganie hybrydy domowym sposobem pozwala nam uniknąć czekania na termin u kosmetyczki.


Z pewnością wiele kobiet zastanawia się również, czy tradycyjny zmywacz poradzi sobie z lakierem hybrydowym. Odpowiedź brzmi: tak, a teraz pytanie: jak zdjąć hybrydę zmywaczem? W identyczny sposób, jak w przypadku acetonu. Zmywacz bez acetonu może nie zmiękczyć lakieru hybrydowego równie dobrze co czysty aceton, ale z pewnością ułatwi dalsze usunięcie hybrydy pilniczkiem, bloczkiem polerskim czy też patyczkiem.


Jak usunąć lakier hybrydowy za pomocą frezarki?


Frezarka to świetne urządzenie, które sprawdza się w wielu dziedzinach. W zależności od wyboru frezu możemy dokładnie usunąć hybrydę, wypolerować płytkę, wyrównać paznokieć, czy też usunąć skórki. Na naszej stronie internetowej, w kategorii: frezarki, frezy możesz zaopatrzyć się we wszystko, co w szybki sposób pozwoli Ci na usunięcie manicure hybrydowego. Do ściągania hybryd najczęściej używane są frezy diamentowe oraz ceramiczne. Usuwanie hybrydy frezem ceramicznym jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ tego rodzaju elementy nie nagrzewają się, są bardzo wytrzymałe i jednocześnie niezwykle bezpieczne dla delikatnej płytki paznokcia.


Usuwanie hybrydy frezarką powinno być wykonywane przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Osobom początkującym odradzamy ustawianie najwyższych obrotów, lepiej zacząć od mniejszej prędkości, tak, aby nie uszkodzić paznokci czy też skórek. Frezów nie dociskamy nigdy zbyt mocno, równomiernie przesuwamy nimi po lakierze – im delikatniej, tym lepiej.
Usuwanie hybrydy z paznokci wcale nie musi być trudne, wystarczy wybrać odpowiednie narzędzia i wszystko pójdzie sprawnie. Zmywacz czy aceton to bardzo przystępne produkty, które skutecznie pomogą w usunięciu lakieru hybrydowego. Z kolei frezarka zdecydowanie szybciej poradzi sobie z hybrydą, dodatkowo jest dokładniejsza. Wybór należy do Ciebie, wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszej hurtowni.