Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego – są one trwałe, nie odpryskują, a dzięki wielu opcjom kolorystycznym, paznokcie zawsze wyglądają idealnie. Należy jednak wiedzieć, że lakiery hybrydowe wymagają specjalnego przechowywania, bo tylko w ten sposób ich właściwości zostaną utrzymane przez długi czas. 

Wydawałoby się, że lakiery, zarówno te klasyczne jak i hybrydowe, są odporne na czynniki zewnętrzne, a ich przechowywanie nie ma wielkiego znaczenia dla ich właściwości. To nieprawda. Nie bez przyczyny, lakiery gęstnieją czy wraz z upływem czasu stają się coraz mniej trwałe. I tu właśnie pojawia się pytanie: lakiery hybrydowe jak przechowywać?

Niekorzystne światło i wilgoć

Po pierwsze i prawdopodobnie najważniejsze: należy ograniczyć ekspozycję na światło i wilgoć. Lakiery, również te w czarnych buteleczkach, są wrażliwe na ich działanie. Absolutnie więc niezalecane jest ich przechowywanie w łazience. Najlepszym miejscem będzie mała toaletka, organizer czy zamykane pudełko, które można trzymać w sypialni czy w pokoju dziennym. Dodatkowo tak zapakowane lakiery można schować w szufladzie w komodzie czy w szafce. Ograniczony w ten sposób zostanie wpływ światła.

Ważna jest również temperatura otoczenia. Lakiery hybrydowe nie lubią, kiedy jest zbyt ciepło lub zimno – ma to wpływ na występowanie niepożądanych właściwości, jak gęstnienie czy problematyczna aplikacja. Optymalny zakres temperatur to od 10 do 23 stopni. Znaczące jest również, aby produkty do manicure były trzymane z daleka od źródeł ciepła, tj. kaloryfery, kuchenka czy piekarnik. 

Lakiery w lodówce?

Lakiery hybrydowe mogą być przechowywane w lodówce, ale istotne jest tu, aby panująca w urządzeniu temperatura utrzymywana była w okolicach 10 stopni. Trzymając lakiery w lodówce, należy pamiętać, aby przed malowaniem paznokci, wyjąć je i poczekać kilkanaście minut, aby lakier dostosował się do temperatury panującej w pomieszczeniu. Ta technika sprawdza się przede wszystkim podczas upalnego lata, lub kiedy przebywamy w śródziemnomorskim klimacie. 

Buteleczki w pionie

Przechowywanie lakierów hybrydowych powinno również uwzględniać fakt, że nie mogą być one rzucone luzem. Wszystkie buteleczki powinny stać w pionie, bo jak twierdzą producenci pozycja w jakiej są one przechowywane, również ma wpływ na ich trwałość. Porządek nie tylko przedłuży ich żywotność, ale ułatwi także korzystanie z lakierów. 

Ważna data ważności

Ważne jest również, aby zwracać uwagę na termin przydatności. Lakiery hybrydowe nie powinny być przechowywane dłużej, niż wskazuje na to data na opakowaniu. Wszelkie próby przywracania im żywotności są bezcelowe, ponieważ odbije się na trwałości lakieru na paznokciu. Istotne jest również, aby podczas aplikacji, buteleczki z lakierem były otwarte jak najkrócej. Kontakt z powietrzem wpływa na wysuszenie produktu oraz intensywność koloru. Opakowania powinny być zamykane również z uwagi na fakt, że z reguły malowanie odbywa się tuż obok lampy LED. I właśnie ta bliskość może mieć wpływ na utwardzanie się lakieru już w buteleczce. 

Przed użyciem wstrząśnij!

Przechowywanie lakierów hybrydowych powinno również uwzględniać prawidłowe korzystanie z nich. Otóż ważnym jest fakt, aby przed malowaniem, wstrząsnąć buteleczką. Ten zabieg zapobiega krzepnięciu lakieru i ułatwia ich aplikację. 

Należy również zapoznać się z zaleceniami producenta, jeżeli takowe zostały umieszczone na opakowaniu. 

Wielu osobom powyższe zasady mogą wydawać się oczywiste, a przez to banalne. Jednak nierzadko pośpiech czy roztargnienie wpływają na niedokładne dokręcenie lakieru, czy pozostawienie buteleczek przy źródle ciepła. Również, wiele dziewczyn po prostu nie wie, jak przechowywać produkty lakiery hybrydowe prawidłowo. Jak się jednak okazuje, prawidłowe przechowywanie produktów do manicure. Znacząco wpłynie nie tylko na ich trwałość, ale także na ich wygląd na paznokciu. Dlatego, tak ważne jest, aby buteleczki były przechowywane w pionie, odpowiednio schowane przed światłem i wilgocią.