Jak dobrać kształt paznokcia? Poradnik

jak dobrac ksztalt paznokcia

Chcesz, żeby dłonie Twoje lub Twojej klientki prezentowały się perfekcyjnie? Idealnie wykonany manicure to nie wszystko. Bez względu na rodzaj wybranej metody jego wykonania, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę: jak dobrać kształt paznokcia do dłoni? Poniżej przedstawiamy sprawdzone porady!

Migdał i ostry migdał – wydłuży palce

To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kształtów paznokci, często wybierany przez Panie, którym zależy na dość subtelnym wyglądzie, ale jednocześnie chcą przyciągnąć nimi uwagę innych osób. Jak sama nazwa wskazuje, paznokcie spiłowane na migdał swoim kształtem przypominają właśnie ten orzech. Są więc delikatnie spiłowane po bokach oraz zaokrąglone na czubku. Migdał występuje w dwóch odmianach: klasycznej oraz ostrej, gdzie czubek jest nieco bardziej spiłowany. Na jakich dłoniach ten kształt będzie wyglądał najlepiej? Jest z pewnością stworzony dla Pań o krótkich palcach. Migdał wysmukli dłoń oraz optycznie ją wyszczupli.

Paznokcie owalne – naturalne i smukłe

Każdy, kto nie wie, jaki wybrać kształt paznokcia, na początek powinien spróbować spiłować je owalnie. Dlaczego? Jest to stosunkowo proste – górna część paznokcia ma być półokrągła, więc nie może posiadać żadnych ostrych krawędzi. Kształt owalny jest też najbardziej uniwersalny. Paniom, które mają krótkie palce, pomoże je wysmuklić, a będzie również idealny dla osób o nieco zbyt szczupłych dłoniach. Palce z owalnymi paznokciami wyglądają także elegancko i symetrycznie, a ze względu na łagodne krawędzie zdecydowanie rzadziej rozdwajają się i łamią. Subtelny manicure wykonany na owalnych paznokciach będzie zgodny nawet z najsurowszymi zasadami zawodowego dress code.

Kwadrat – tylko dla szczupłych palców

Kwadratowe paznokcie lata swojej największej popularności mają już za sobą. Nie oznacza to, że nie posiadają swoich fanek. Ten kształt jest jednak zarezerwowany dla osób o smukłych i długich palcach – kanciaste piłowanie wizualnie je skraca. Jeśli nie wiesz, jaki kształt paznokcia dobrać do wąskiej płytki, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie kwadrat. Prezentuje się on bowiem najkorzystniej właśnie na wąskiej i – najlepiej – naturalnie długiej płytce. Podczas piłowania paznokci „na kwadrat” należy dużą wagę przyłożyć do precyzji – kąty proste powinny być symetryczne, tylko wówczas osiągnie się odpowiedni efekt (przypominający oczywiście bardziej prostokąt niż kwadrat). Kwadratowa płytka jest doskonałym materiałem na skomplikowane zdobienia, ale ze względu na ostre kąty, jest dość mocno narażona na złamania. Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz nieco zaokrąglić te krawędzie, uzyskując tzw. squoval.

Szpic – hit wśród gwiazd i celebrytów

Nie jest wygodny i prezentuje się bardzo awangardowo. Szpic nie jest kształtem paznokci, który będzie praktyczny podczas codziennych obowiązków, ale za to… nie bez powodu pokochały go gwiazdy. Ostro zakończony czubek i mocno spiłowana po bokach płytka są naprawdę efektowne. Świetnie sprawdzą się podczas wszelkich imprez oraz u każdej kobiety, która lubi przyciągać uwagę. Będą też idealne dla Pań, które posiadają krótkie palce oraz drobne dłonie. Trzeba też pamiętać, że w tym przypadku – im dłuższe paznokcie, tym korzystniejszy efekt. Jeśli chcesz nosić szpiczaste paznokcie na co dzień, bądź ostrożna. Łatwo nimi zahaczyć o ubrania i boleśnie je połamać.

Balerina – nie na naturalnej płytce

Zamiennie nazywane gwoździami lub trumienkami. Kształt ten przypomina nieco szpic, jednak górna część paznokcia jest tutaj spiłowana prosto, wygląda więc dokładnie tak, jak słynne buty do tańca. W przypadku balerin ważna jest nie tyle kwestia tego, jaki dobrać kształt paznokci do dłoni, ale raczej to, w jakiej formie znajduje się płytka. Ten kształt jest bowiem przeznaczony tylko dla osób, które mają bardzo zdrowe paznokcie. Muszą być także odpowiednio długie. Nie jest raczej możliwe wykonanie balerin na naturalnej płytce. Niezbędne będzie przedłużenie ich żelem lub akrylem. Bez względu na wybrany sposób piłowania, podstawą jest zawsze profesjonalny i dobrej jakości pilnik oraz pozostałe akcesoria. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.