Jak często można robić manicure hybrydowy?

,

Manicure hybrydowy to bardzo estetyczne i eleganckie rozwiązanie, po które chętnie sięgają wszystkie kobiety. Jeżeli jednak nie chcemy zniszczyć płytek naszych paznokci, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jedno z pytań, które często pojawiają się wśród klientek, dotyczy tego, jak często można robić hybrydy. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak często można robić manicure hybrydowy?

Pewnie wielokrotnie spotkaliśmy się z opiniami, że trwałe noszenie manicure hybrydowego w żaden sposób nie wpływa na płytkę paznokci. Musimy jednak pamiętać o tym, iż ciało każdej z nas jest różne i inaczej reagujemy na poszczególne zabiegi kosmetyczne. Jak często robić hybrydy? By uniknąć niechcianych efektów podczas pielęgnacji dłoni, warto pamiętać o tym, że hybryda powinna utrzymywać się na paznokciach około dwóch tygodni. Po tym czasie płytka zasługuje na regenerację. Choć często wolimy, by piękny kolor utrzymywał się na nich przez cały czas, powinniśmy pamiętać o tym, że skutki długotrwałego noszenia hybryd mogą okazać się dla nas nieprzyjemne.

Dłużej hybrydę możemy nosić na paznokciach u nóg – czas ich regeneracji jest nieco krótszy, dlatego możemy pozwolić sobie na to, by kolor utrzymywał się na nich około trzech tygodni. Hybrydy – jak często robić je, by było to bezpieczne? Praktycznie każda z nas słyszała choć raz, że manicure hybrydowy może utrzymywać się nawet miesiąc. Nie jest to prawda – zabiegi powinnyśmy odnawiać w odpowiednich terminach z uwagi na bazę hybrydy. Po dwóch tygodniach traci ona swoje właściwości i działa na niekorzyść naszej płytki. Wiele osób martwi się dodatkowymi wydatkami, jednak musimy mieć świadomość tego, że jeżeli zaniedbamy nasze paznokcie zbyt często nakładając na nie hybrydę, koszty regeneracji mogą wynieść znacznie więcej niż regularne uzupełnianie. Kiedy lakier znajduje się na paznokciach zbyt długo – nawet mimo tego, że wygląda bardzo elegancko i nie wykrusza się – działa on wyjątkowo inwazyjnie na płytkę naszego paznokcia. Okres dwóch tygodni jest dobrym czasem na to, by wykorzystać go jako przerwę pomiędzy jednym i drugim zabiegiem kosmetycznym. Jest to szczególnie ważne w przypadku silnie kryjących kolorów, takich jak czarny czy czerwony. Lakiery o intensywnych barwach są bardzo gęste – zbyt długie utrzymywanie ich na paznokciach jest szkodliwe. Przyzwyczajeni do tradycyjnych lakierów często zapominamy o tym, że w przypadku hybrydy obowiązują nieco inne zasady. Dobry manicure hybrydowy charakteryzuje się cienką warstwą nakładanego lakieru. Pozwala to nie tylko na zachowanie precyzji podczas malowania, ale przede wszystkim na nieprzenoszenie koloru na skórki. Niedokładnie i zbyt pośpiesznie nałożona hybryda może przyczynić się do osłabienia płytki paznokcia.

Dlaczego to takie ważne?

Wszystkie zabiegi związane z manicure hybrydowym powinno wykonywać się u specjalisty. Doświadczona kosmetyczna doradzi nam, co ile robić przerwę od hybrydy i ile trwa regeneracja paznokcia. Źle wykonany zabieg może przyczynić się do rozwarstwiania i osłabienia jego płytki. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, by nie dopuścić do mechanicznego odrywania się hybrydy ani do nadmiernego ścierania paznokcia – skutki tego rodzaju działań mogą być opłakane. Wiemy, jak ważna jest pielęgnacja i regeneracja okolic paznokcia – choć w przypadku zwykłych lakierów nie jest ona problematyczna, podczas wykorzystywania hybryd sprawa nieco się komplikuje. Do pełnej regeneracji płytki potrzebne są odpowiednie produkty – olejki, kremy czy serum. Jeżeli zauważymy, że po zdjęciu hybrydy nasze paznokcie zrobiły się o wiele słabsze, łamliwe, suche i szorstkie – powstrzymajmy się przed nakładaniem konkretnej warstwy i poświęćmy czas na właściwą pielęgnację. Zdrowe i zadbane paznokcie pozwolą nam na kontynuowanie zabiegów kosmetycznych, a my nie będziemy zmuszone do ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z próbami ratowania osłabionych paznokci i ich okolic. Z tego powodu nie warto oszczędzać na hybrydach – korzystajmy z usług takich stylistek, które odpowiednio zaopiekują się naszymi dłońmi. Lepiej wykonywać zabiegi częściej, niż utrzymywać hybrydę na paznokciach zbyt długo. Różnego rodzaju lakiery hybrydowe oraz akcesoria do zdejmowania stylizacji znajdziesz w naszej ofercie.