Czym można zastąpić cleaner do paznokci?

,

Stylizacja paznokci wykonywana przez kobiety w domu nikogo już nie dziwi – od lat wiele firm w branży kosmetycznej prześciga się w dostarczaniu rozwiązań, najbardziej ułatwiających wykonywanie manicure hybrydowego oraz paznokci na formach w zaciszu domowym. Z większości preparatów i akcesoriów, z których korzystają stylistki paznokci w salonach kosmetycznych, można korzystać także w domu, ponieważ są odpowiednie zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich stylizacji. Jeśli wykonujemy manicure samodzielnie, nie zawsze jednak uda nam się zamówić wszystkie produkty na czas lub zdarza nam się nie zauważyć, że kosmetyk się kończy. W tym artykule podpowiemy, czym zastąpić cleaner do paznokci, czyli preparat niezbędny podczas wykonywania każdej stylizacji.

Czym jest cleaner i do czego służy?

Od kiedy manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy stały się tak popularne, poznaliśmy wiele kosmetyków, o których wcześniej słyszeli nieliczni. Wśród nich jest właśnie cleaner do paznokci, ponieważ bez niego nie jesteśmy w stanie wykonać obecnie żadnej stylizacji. Znane metody przedłużania paznokci wymagają umiejętnego stosowania wielu preparatów, w tym również cleanera, błędnie nazywanego również odtłuszczaczem do paznokci. I rzeczywiście cleaner może być stosowany jako odtłuszczacz, jednak ma od niego więcej zastosowań, a moment ich aplikacji jest inny. Kiedy rozpoczynamy stylizację, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia – właśnie po to odsuwamy lub usuwamy skórki, ścieramy nierówności oraz matowimy powierzchnię każdego z paznokci. Piłowanie i matowienie płytki skutkuje powstawaniem pyłu, który najpierw należy odgarnąć specjalną szczoteczką, a następnie przetrzeć odpowiednim preparatem, czyli odtłuszczaczem lub cleanerem – dzięki niemu usuniemy drobinki mogące zakłócić przyleganie kolejnych warstw kosmetyków do paznokci. Krok ten jest bardzo istotny dla całej stylizacji, ponieważ wiele preparatów i lakierów stosowanych w metodzie hybrydowej, akrylowej czy żelowej wchodzi w reakcje z wodą. Aby więc uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza pod żelem lub lakierem, należy każdorazowo zastosować cleaner.

Jak działa cleaner do paznokci?

Cleanera używamy na sam koniec, kiedy chcemy pozbyć się warstwy dyspersyjnej po nałożeniu i utwardzeniu top coatu. Cleaner wówczas dodatkowo nawilża skórki i pozostawia przyjemny zapach na paznokciach. W początkowej fazie tworzenia stylizacji cleaner może zastąpić odtłuszczacz i odwrotnie, jednak w trakcie oraz przy finishu stylizacji cleaner sprawdzi się znacznie lepiej. Warto dodać, że podczas gdy odtłuszczacz jest zazwyczaj bezzapachowy, w cleanerze mogą znaleźć się dodatkowo olejki eteryczne i substancje zapachowe.

Co zamiast cleanera do paznokci?

Nie zawsze wszystkie produkty mamy pod ręką, a więc czym zastąpić cleaner, jeśli go zabraknie? Podstawowym składnikiem zarówno cleanera, jak i odtłuszczacza jest alkohol izopropylowy (91%), dlatego z powodzeniem możesz go użyć również jako zamiennika. Co prawda markowe cleanery i odtłuszczacze mają w składzie zazwyczaj substancje, niwelujące agresywne działanie alkoholu, jednak pozostaje on podstawowym składnikiem tych kosmetyków. Poza alkoholem izopropylowym zamiennikiem cleanera może być także inny wysokoprocentowy, czysty alkohol (95%), spirytus salicylowy bądź zmywacz bez acetonu czy olejków w składzie. Jeśli więc nagle zabraknie Ci cleanera, nie panikuj, nawet jeśli jesteś już w trakcie wykonywania manicure żelowego. Z pewnością znajdziesz pod ręką lub w najbliższym sklepie zamiennik cleanera, który w kryzysowej sytuacji sprawdzi się równie dobrze. Wiele produktów renomowanych, sprawdzonych producentów preparatów i akcesoriów do paznokci, w tym także cleanery najwyższej jakości, znajdziesz w naszym sklepie internetowym.