Akrylożel – który wybrać i jak nakładać?

Czy słyszałaś kiedyś o przedłużaniu paznokci? Z pewnością! Ten zabieg cieszy się ogromną popularnością i znajduje się na liście usług niemal każdego salonu kosmetycznego. Wiele lat temu to przyklejane na specjalny klej tipsy święciły triumfy, natomiast nie były one łaskawe dla samych paznokci i znacząco pogarszały ich stan. Od tego czasu na rynku kosmetycznym zaszły bardzo dynamiczne zmiany, pojawiło się mnóstwo produktów, które oferują efekt przedłużenia, przy jednoczesnej dbałości o płytkę paznokcia. Wśród nich znajduje się akrylożel, innowacyjny i wygodny w użytkowaniu. Brzmi ciekawie? Dowiedź się więcej! 

Czym jest akrylożel? Jak nakładać go poprawnie?

Chcesz mieć piękne i długie paznokcie i zastanawiasz się nad arylożelem? Jak „zrobić” paznokcie przy jego pomocy? To jedyny w swoim rodzaju produkt, który łączy w sobie zalety żelu oraz akrylu. Twardość i trwałość akrylu oraz elastyczność żelu zamknięte są w jednym opakowaniu, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wad, które wykazują poszczególne formuły. Nie ma mowy o rozlewaniu się na boki, co zdarza się w przypadku stosowania metody żelowej, ani nieprzyjemnym zapachu typowym dla substancji wykorzystywanych do pracy techniką akrylową. To innowacyjne rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko błędów i zapewnia wygodę pracy, jest równie ważne w przypadku profesjonalnych stylistek, jak i osób początkujących, które nie mają jeszcze wprawy w samodzielnym przedłużaniu i budowaniu paznokci. Kiedy kosmetyczka odwoła wizytę, nie musisz wpadać w panikę, manicure z powodzeniem wykonasz w zaciszu domowym, w swoim własnym tempie, korygując na bieżąco ewentualne niedociągnięcia. Jak nakładać akrylożel? To proste, potrzebujesz jedynie pędzelka. Przy zachowaniu dbałości o to, aby po namoczeniu w cleanerze pędzelek nie był ani zbyt suchy, ani zbyt mokry, aplikacja jest samą przyjemnością. Plastyczność akrylożelu to cecha, która pozwala na pracę produktem do momentu, aż uzyskasz upragniony efekt.

Niezbędne narzędzia i produkty 

Podstawą jest tutaj rzecz jasna akrylożel. Jak wybrać ten odpowiedni? Podejmując decyzję, warto kierować się konkretnymi kryteriami, takimi jak opinie o produkcie, stosunek jakości do ceny oraz możliwość uzyskania pożądanego efektu. W wersji przezroczystej, a może nadający kolor? Wszystko zależy od preferencji i oczekiwanego rezultatu.  

Do wykonania trwałej stylizacji, prócz samego akrylożelu, będzie Ci potrzebne kilka dodatkowych produktów i narzędzi, są to:  

Przygotowanie płytki 

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem pracy z produktem jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Ta procedura jest identyczna jak w przypadku klasycznego manicure hybrydowego. Kilka prostych, ale niezwykle istotnych punktów, które wpłyną bezpośrednio na to, ile utrzyma się wykonana stylizacja, to: 

 1. Nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu przy pomocy pilnika.
 2. Odsunięcie skórek patyczkiem.
 3. Zmatowienie płytki paznokcia blokiem polerskim.
 4. Odtłuszczenie płytki przy użyciu cleanera.

Po uprzednim przygotowaniu paznokci możesz przejść do części właściwej, czyli ich przedłużania.

Przedłużanie przy użyciu dual formy 

Przed przystąpieniem do pracy dopasuj odpowiedni rozmiar dual formy do poszczególnych paznokci.

 1. Nałóż primer.
 2. Nałóż bazę hybrydową.
 3. Bazę utwardź w lampie.
 4. Za pomocą szpatułki lub pędzelka umieść kulkę akrylożelu we wnętrzu dual formy.
 5. Po uprzednim namoczeniu pędzelka w cleanerze rozłóż akrylożel równomiernie na formie.
 6. Umieść formę na płytce paznokcia i dociśnij, aby dobrze i równo do niej przylegała.
 7. Jeśli spod formy wypływa produkt, co może się wydarzyć, w wyniku dociskania formy, usuń jego nadmiar przy pomocy pędzelka.
 8. Utwardź akrylożel w lampie.
 9. Możesz ostrożnie usunąć dual formę.
 10. Po usunięciu formy przychodzi czas na dopracowanie kształtu paznokcia przy użyciu pilnika.
 11. Przemyj płytkę cleanerem.

Teraz możesz pomalować paznokcie wybranym lakierem hybrydowym, utwardzić go, nanieść top i jeszcze raz umieścić w lampie. Jeśli z kolei zależy Ci na naturalnym efekcie i odpowiada Ci uzyskany przy pomocy akrylożelu kolor, możesz bezpośrednio na niego nałożyć top, utwardzić i gotowe! 

Przedłużanie na szablonie

Użycie szablonu zapewnia pełną kontrolę nad budowaniem odpowiedniego kształtu paznokcia. Należy wykonać następujące kroki: 

 1. Nałóż primer. 
 2. Nałóż bazę hybrydową.
 3. Bazę utwardź w lampie.
 4. Za pomocą szpatułki lub pędzelka nałóż na paznokieć kulkę akrylożelu.
 5. Po uprzednim namoczeniu pędzelka w cleanerze rozprowadź akrylożel, nadając mu pożądany kształt.
 6. Utwardź go w lampie.
 7. Możesz ostrożnie usunąć szablon.
 8. Po usunięciu szablonu dopracuj kształt paznokcia przy użyciu pilnika 
 9. Przemyj cleanerem.

Pomaluj paznokcie lakierem hybrydowym lub nanieś top bezpośrednio na akrylożel. 

UWAGA! Czas w lampie, który jest niezbędny do całkowitego utwardzenia, może różnić się w zależności od produktu. Zapoznaj się z zaleceniami producenta.